نیک اندیشان  

در جهان لرزاننده و شکنندهای زندگی می کنیم و آنچه بیش از پیش بر نگرانی ها می افزاید وضعیت فرزندانمان در این روزگار بیقرار است.

به راستی کدام مدرسه است که شایسته قلب های مهربان فرزندانان این سرزمین باشد و آنها را تیره نسازد. مدام مدرسه است که بذر امید پنهان در جانشان را زیر خروارها تعصب و کم خردی به نابودی نکشاند . کدام مدرسه است که رشد همه جانبه را برایشان ارمغان بیاورد و به آنها بیاموزد که چگونه درست تر و انسانی تر زندگی کنند ؟

گرچه پاسخ به این سوالات بینهایت دشوار است اما آمده ایم تا در راه یافتن پاسخی برای این دغدغه ها ، کنار شما باشیم. در طی این طریق البته همه دانش آموزیم. همه باید تغییر کنیم ، همه باید به هم کمک کنیم و همه باید از مدرسه زندگی سربلند خارج شویم. ما میخواهیم در کنار یکدیگر بیاموزیم که چگونه می توان جهانی بهتر و آرام تر و زیستی انسانی تر و آسمانی تر پدید آورد . ما معتقدیم که جهان امروز پس از پشت سر گذاشتن فرازها و فرودهای فراوان اکنون تازه دریافت است که برای تحقق یک زندگی شکوفا و تمام عیار ، هیچ راهی جز ((پاسداری از کرامت و حقوق همه انسان ها )) وجود ندارد.

ما نیز در روند آموزش فرزندانمان را صاحب کرامت و صاحب حق می دانیم و به جای تحکم و تحمیل  ، تعامل و تحمل را می جوئیم و به جای نظارت مفرط و وسواس گونه راستی و اعتماد متقابل را می طلبیم .

ما متواضعانه و البته مصمم به سمت این آرمان ها در حرکتیم . م در این مدرسه جمع نشده ایم که فرزندانمان بهترین سال های نوجوانی شان را سراسری بگذرانند یا حداکثر درسی بخوانند وبروند. ما در این مدرسه در کنار یکدیگر از این ساختمان کوچک به کارهای بزرگ بیندیشیم. ما میخواهیم در میان این همه غرور ، جهل ، نفرت ، تباهی  و فریبی که پیرامونمان را گرفته است بذر تحول ، بردباری ، سادگی  ، امید و ایمان بکاریم . ما به ایرانی آزاد و آباد ، مردمانی شاد و صلح جو و جهانی خالی از رنج و خشونت می اندیشیم و هرگز خود را برای تحقق این اندیشه های بزرگ ، کوچک نمی بینیم و می دانیم که برای تغییرات بزرگ و ابتدا باید خودمان تغییر کنیم و این اصلا کار آسانی نیست . ممنونیم که در این مسیر همراهمان هستید.

 

 

چشم انداز

تحقق بستر مناسب برای رشد انسان هایی که شادمانه برای یک زندگی پویا و شکوفا می کوشند و شجاعانه در طلب حقیقت اند و پیامبرانه کرامت انسان ها را پاس می دارند.

 

 

اهداف مجتمع

 • مدیریت و رشد توانمندی های فردی به منظور تبدیل شدن به یک فرد "جامع الاطراف"
 • ارائه خدمات آموزشی و مهارتی ویژه و ممتاز به تمام گروه های سنی
 • توجه جدی به نیازهای واقعی فردی و گروهی دانش آموزان با در نظر گرفتن تفاوت های فردی و عملیاتی کردن آن
 • پرورش روحیه کارگروهی
 • طراحی و اجرای یک برنامه جامع آموزشی با هدف راه یابی به رشته های ممتاز در دانشگاه های سراسری
 • ایجاد بستر مناسب برای تربیت دانش آموزانی عمیق در حوزه جهان بینی و ایدئولوژی و تقید به آداب متعالی آن ، افرادی با نشاط مودب، به روز ، مسلط به زبان ، صاحب مهارت های اجتماعی ، توانمند در یکی از زمینه های هنهری ، اهل ورزش ، آشنا و مسلط به علوم کامپیوتر و با سواد
 • آماده کردن و توانمند سازی روحی ، علمی و عملی دانش آموزان برای ورود جدی به فضای اجتماعی و شغلی (فضای کسب و کار) با حفظ ارزش های انسانی و اخلاقی در سایه خودباوری برای خدمت تاثیرگذار و مفید در کشور عزیزمان ایران
 • گسترش این جریان آموزشی به دیگر شئونات زندگی فارغ التحصیلان (شغل،خانواده،تحصیلات آکادمیک، فعالیت های اجتماعی، فعالیت های فرهنگی و.....)
 
ارزش ها

در این مجموعه در تلاشیم که فضای مدرسه ، همکاران و دبیران و برنامه ها و به دنبال آن اتمسفر بین دانش آموزان به گونه ای باشد که امید به آینده در سایه شوق به زندگی در بین آنان جاری و ساری باشد و افراد به فضائل زیر آراسته گردند.

 • جامع الاطراف * مودب اما جسور * اهل کار گروهی * خیرخواه * راستگو  * امانت دار * مفید و تاثیرگذار * اهل تحمل (سعه صدر) * اهل خانه و خانواده  * اهل تحقیق
 • امیدوار به آینده * با نشاط * اهل آرامش اما چابک ورزیده و فعال * اهل آفریدن اما عبودیت را عاشقانه دوست دارند * اهل فهم نه لزوما انبار اطلاعات
 • محکم در اصول و منعطف در روش ها * دینداری و بصیر ، عاری از ساست بازی * دارای شخصیت مولد نه متوقع و مصرفی
 • افرادی فعال نه منفل هم پیروی را و هم رهبری را به خوبی تمرین کرده اند.